Jak minie 11 listopada w naszym regionie?

      Możliwość komentowania Jak minie 11 listopada w naszym regionie? została wyłączona

W tym roku Narodowe Święto Niepodległości wypada w piątek – nadchodzi więc długi weekend, który w wielu miejscowościach rozpoczną spotkania w lokalnych miejscach pamięci – oraz okolicznościowe wydarzenia kulturalne i specjalne wyzwania sportowe.

Mieszkańcy Puław 11 listopada tradycyjnie spotkają się na Włostowicach. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w najstarszej puławskiej parafii – w kościele pw. świętego Józefa. Tuż po 10.00 uczestnicy uroczystości zbiorą się przy Pomniku Odzyskania Niepodległości – i złożą tam symboliczne wiązanki kwiatów.

Na tym jednak nie koniec. W południe puławianie spotkają się na Skwerze Niepodległości, żeby wspólnie zaśpiewać hymn państwowy – i będzie to zarazem otwarcie puławskiej edycji Ogólnopolskich Biegów Niepodległości. Z kolei o godzinie 13.00 w Puławach pojawi się zupełnie nowa biało-czerwona flaga – zostanie wciągnięta na nowy maszt, pozyskany dzięki zaangażowaniu mieszkańców i ustawiony na terenie Wojskowego Centrum Rekrutacji.

Tymczasem w Dęblinie świętowanie rozpocznie się już dzisiaj, późnym popołudniem. O godzinie 17.00, na cmentarzu wojennym odbędzie się druga edycja akcji “Znicz dla Niepodległej”. Na każdym żołnierskim nagrobku zapłonie znicz, symbolicznie wyrażający wdzięczność i szacunek dla tych, którzy brali udział w zbrojnych walkach o suwerenność Polski.

Szczegółowe plany lokalnych obchodów Święta Niepodległości znajdziecie na załączonych plakatach informacyjnych. Zestawiamy tu zapowiedzi z pięciu powiatów naszego regionu. O tym, co będzie się działo w Nałęczowie, pisaliśmy TUTAJ.

Źródło informacji: UM w Puławach, UM w Dęblinie; źródło plakatów:UM w Puławach, UM w Kazimierzu Dolnym, UM w Dęblinie; UM w Opolu Lubelskim, UM w Kozienicach, UM w Zwoleniu; źródło grafiki: baza Pixabay