Już jest – bezpieczniejsza droga do szkoły na Niwie

      Możliwość komentowania Już jest – bezpieczniejsza droga do szkoły na Niwie została wyłączona

Przy puławskiej ulicy rotmistrza Witolda Pileckiego na osiedlu Niwa jest już gotowy nowy chodnik. Dzięki niemu można bezpiecznie dotrzeć z pobliskich bloków do Szkoły Podstawowej nr 11 i Miejskiego Przedszkola nr 3.

Zaniedbany trawnik, który służył kierowcom jako miejsce do parkowania, to już przeszłość. Wzdłuż przedszkolnego ogrodzenia biegnie już nowy chodnik, którym można spokojnie dojść do placów zabaw, sąsiadujących ze szkołą i przedszkolem. Niedaleko powstało też nowe przejście dla pieszych, z progiem zwalniającym – a wszystko z myślą o najmłodszych pieszych.

Ten remont na osiedlu Niwa to efekt interwencji, jakiej podjęli się mieszkańcy ulicy Spacerowej. Apelowali do prezydenta miasta w sprawie niebezpiecznej drogi do szkoły – do niedawna, żeby dojść z osiedla do szkoły, dzieci musiały kilka razy przechodzić przez ulicę.

Kierowcy, którzy dotąd parkowali na pasie zieleni wzdłuż ulicy Pileckiego, nie muszą się martwić – na chodniku można parkować, trzymając się krawędzi oznaczonej kolorem szarym.

Źródło zdjęć: UM w Puławach