Kazimierska Rada Seniorów wciąż nie została wybrana

      Możliwość komentowania Kazimierska Rada Seniorów wciąż nie została wybrana została wyłączona

Ratusz w Kazimierzu Dolnym przyjmował zgłoszenia w tej sprawie do końca października, ale nie udało się wyłonić całego składu rady – dlatego burmistrz miasteczka ogłosił dodatkowy nabór.

Zasady są takie same jak poprzednio: władze miasta czekają na zgłoszenia osób albo organizacji, które zajmują się sprawami seniorów i są gotowe dbać o ich interesy. Rada Seniorów w Kazimierzu Dolnym ma być przedstawicielstwem starszych mieszkańców gminy – i ma się składać z przynajmniej 7, a maksymalnie 10 członków. Idea stworzenia Rady Seniorów jest taka, żeby ktoś podpowiadał władzom miasteczka, jakie akcje i wydarzenia warto planować właśnie z myślą o starszych mieszkańcach gminy. Rada ma również konsultować wszystkie decyzje władz, które będą dotyczyły kazimierskich seniorów.

Jedną osobę, pracownika Ośrodka Pomocy Społecznej, wskaże burmistrz. Pozostali kandydaci mogą się zgłaszać, składając w sekretariacie Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym, wypełnione formularze. Wzory tych dokumentów można pobrać z internetowej strony ratusza. Osoby, które zostaną wybrane na pierwszą kadencję, będą zasiadać w kazimierskiej Radzie Seniorów do 2023 roku.