Opolski przedsiębiorco, nie będziesz już płacić gminie za wywóz śmieci

      Możliwość komentowania Opolski przedsiębiorco, nie będziesz już płacić gminie za wywóz śmieci została wyłączona

A to dlatego, że gmina nie będzie już nadzorować wywozu takich odpadów, musisz zadbać o to sam – a na podpisanie nowych umów zostały 4 miesiące.

Chodzi o opolskie nieruchomości publiczne, które nie są zamieszkane: o budynki usługowe, takie jak sklepy, targowiska, restauracje czy hotele, ale też szkoły, placówki oświatowe, szpitale, cmentarze, a także ogródki działkowe. Te zmiany wejdą w życie 1 marca 2020 roku – i do tego czasu każdy właściciel niezamieszkanej nieruchomości musi podpisać umowę z firmą, która zajmie się odbieraniem odpadów z takiej działki. Spis takich przedsiębiorców można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Opolu Lubelskim, w zakładce „Gospodarka odpadami”.

Osoby, które mieszkają na swojej posesji, a jednocześnie prowadzą tam działalność gospodarczą, też muszą zawrzeć odrębną umowę, w której będzie mowa o wywożeniu śmieci z niezamieszkałej części nieruchomości.

Każdy, kto ma jakieś pytania albo wątpliwości, może kontaktować się z Wydziałem Gospodarki Komunalnej w opolskim ratuszu.