Kazimierskie drogi zmieniają się na lepsze

      Możliwość komentowania Kazimierskie drogi zmieniają się na lepsze została wyłączona

Kazimierz Dolny to malownicze miasteczko – kochają je za to mieszkańcy regionu, ale też turyści, którzy regularnie tu zaglądają. I jednych, i drugich, ucieszą efekty jednego z lokalnych remontów.

Po kilku miesiącach zakończyła się modernizacja jednej z najbardziej znanych i urokliwych kazimierskich tras. Ulica Puławska, którą można dotrzeć do dużego rynku od strony zamku i baszty, przeszła gruntowne zmiany. Zachowała jednak swój dotychczasowy charakter. Nadal jest brukowana – z tym, że nawierzchnia pełna kocich łbów została odnowiona i wyrównana. A wzdłuż jezdni ciągnie się już zupełnie nowy chodnik – zastąpił stare i popękane płyty, na które narzekali przechodnie. Wszystkie niezbędne prace kosztowały ponad 4 miliony złotych, ale w opłaceniu wykonawcy pomogła dotacja z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (o wartości 1,35 miliona).

Tymczasem burmistrz Kazimierza Dolnego zapowiada już kolejny wyczekiwany remont. Chodzi o gminną drogę w Rzeczycy, która prowadzi od lokalnej szkoły w kierunku Skowieszynka. Do ogłoszonego przetargu zgłosiło się 10 firm, a większość przedstawionych propozycji odpowiada możliwościom gminnego budżetu. W ratuszu trwa weryfikacja tych ofert. Dodajmy, że zwycięzca przetargu będzie miał 8 miesięcy na wykonanie zleconego zadania.

Źródło informacji i zdjęcia: Artur Pomianowski. Burmistrz Kazimierza Dolnego – Facebook