W ten weekend poczujemy magię Świąt w Kazimierzu Dolnym

      Możliwość komentowania W ten weekend poczujemy magię Świąt w Kazimierzu Dolnym została wyłączona

W nadwiślańskim miasteczku można już poczuć świąteczny klimat: na dużym rynku pojawiła się ogromna choinka, a ulice ozdabiają specjalne iluminacje. Już niedługo nie zabraknie dodatkowych pretekstów, by zajrzeć tu chociaż na chwilę.

W drugi weekend tego miesiąca, między 10 a 12 grudnia, w tej scenerii odbędzie się 14. Kazimierski Jarmark Świąteczny. To tradycyjne już wydarzenie powróci po rocznej przerwie – i znowu pomoże wszystkim poczuć magię nadchodzących świąt.

Stoiska pełne okolicznościowych produktów poczekają na mieszkańców i gości miasteczka przez trzy dni, od piątku do niedzieli. Będzie tu można znaleźć rozmaite wyroby rękodzielnicze: takie, które przydadzą się do udekorowania domu (choćby choinki) albo zrobienia komuś świątecznego prezentu. Smakosze również się nie zawiodą, ponieważ znajdą na rynku stragany z regionalnymi potrawami, przekąskami i trunkami.

W tym czasie pojawi się też wiele dodatkowych niespodzianek: koncerty, przedstawienia i warsztaty artystyczne. Na plenerowej scenie zaprezentują się między innymi wychowankowie lokalnych domów kultury, dzieci i młodzież z samego Kazimierza Dolnego, ale też z pobliskich miejscowości (w tym Puław). Cały szczegółowy harmonogram tego bogatego wydarzenia jest przedstawiony na plakacie.

Ponadto, w siedzibie Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki pojawi się jeszcze zespół Chodu z Lublina, który wykona piosenki autorskie, poezję śpiewaną, piosenki turystyczne. Zapowiedział się także zespół Street Whispers, którego muzyka oscyluje wokół muzyki bałkańskiej, klezmerskiej, koncertowych tang i jazzu. Skład tej grupy współtworzy kazimierzanin Franciszek Kmita.

W programie kazimierskiego jarmarku nie zabraknie oczywiście obowiązkowych świątecznych akcentów: w sobotnie południe duży rynek odwiedzi sam Święty Mikołaj, który będzie rozdawał słodkie upominki. Natomiast w niedzielny wieczór w sercu miasteczka odbędzie się spotkanie opłatkowe, organizowane już po raz dziesiąty przez władze Kazimierza Dolnego.

Radio Impuls i portal ToNaszRegion.pl to patroni medialni Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego.