W ten weekend poczujemy magię Świąt w Kazimierzu Dolnym

      Możliwość komentowania W ten weekend poczujemy magię Świąt w Kazimierzu Dolnym została wyłączona

W nadwiślańskim miasteczku można już poczuć świąteczny klimat: na dużym rynku pojawiła się ogromna choinka, a ulice ozdabiają specjalne iluminacje. Już niedługo nie zabraknie dodatkowych pretekstów, by zajrzeć tu chociaż na chwilę.

W nadchodzący weekend, 10 i 11 grudnia, w tej wyjątkowej scenerii odbędzie się Kazimierski Jarmark Świąteczny. To wydarzenie odbędzie się już po raz piętnasty – i znowu pomoże wszystkim poczuć magię nadchodzących świąt.

Stoiska pełne okolicznościowych produktów poczekają na mieszkańców i gości miasteczka przez dwa dni – w sobotę i w niedzielę. Będzie tu można znaleźć rozmaite wyroby rękodzielnicze: takie, które przydadzą się do udekorowania domu (choćby choinki) albo zrobienia komuś świątecznego prezentu. Smakosze również się nie zawiodą, ponieważ znajdą na rynku stragany z regionalnymi potrawami, przekąskami i trunkami.

Oprócz kolorowych stoisk pojawi się także wiele niespodzianek: plener fotograficzny z inicjatywy Kazimierskiego Ośrodka Kultury czy charytatywna aukcja dzieł sztuki organizowana przez Kazimierską Konfraternię Sztuki. Na rodzinne warsztaty świąteczne i ubieranie muzealnej choinki zaprosi Muzeum Nadwiślańskie, a na wystawę obrazów – kazimierska Biblioteka Publiczna. Tradycyjnie, odbędą się również liczne występy muzyczne. Na plenerowej scenie zaprezentują się między innymi wychowankowie lokalnych domów kultury, dzieci i młodzież z samego Kazimierza Dolnego, ale też z pobliskich miejscowości (w tym Puław). Cały szczegółowy harmonogram tego bogatego wydarzenia jest przedstawiony na plakacie.

W programie kazimierskiego jarmarku nie zabraknie oczywiście obowiązkowych świątecznych akcentów: w sobotnie południe duży rynek odwiedzi sam Święty Mikołaj, który będzie rozdawał słodkie upominki. Natomiast w niedzielne, późne popołudnie, w sercu miasteczka odbędzie się spotkanie opłatkowe, organizowane przez radnych Kazimierza Dolnego.

Radio Impuls i portal ToNaszRegion.pl to patroni medialni Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego.

Źródło informacji i zdjęć: Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki