Na co włodarze powiatu ryckiego wydadzą ponad 8 milionów złotych?

      Możliwość komentowania Na co włodarze powiatu ryckiego wydadzą ponad 8 milionów złotych? została wyłączona

Starosta powiatu ryckiego odwiedził niedawno Lublin i tamtejszy Urząd Wojewódzki. Wrócił stamtąd z podpisaną umową i obietnicą dużego finansowego wsparcia dla pilnych inwestycji.

Prawie 5 milionów złotych – to kwota dotacji, jaką otrzymały władze powiatu ryckiego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Samorząd przeznaczy te pieniądze na niezbędne remonty dwóch odcinków powiatowych dróg, w rejonie miejscowości Stare Zadybie, Zaryte, Rybaki i Wola Zadybska.

Chodzi o odnowienie tras ważnych dla mieszkańców gminy Kłoczew, ale też tych kierowców, którzy wyjeżdżają z naszego regionu – kierując się w stronę powiatu garwolińskiego albo łukowskiego. Na lepsze zmieni się dojazd do węzła Trojanów, który umożliwia wjazd na trasę szybkiego ruchu S-17.

Planowane przebudowy dróg w gminie Kłoczew zakładają wzmocnienie konstrukcji jezdni, ale też korektę ich przebiegu. Odnowione trasy mają mieć mniej załamań, a poza tym również umocnione pobocza i poprawione systemy odwodnień. Koszt wszystkich niezbędnych prac wyceniono na ponad 8 milionów złotych.

Źródło informacji: Lubelski Urząd Wojewódzki