Kazimierz Dolny oczami dzieci, czyli co warto zobaczyć w miasteczku

      Możliwość komentowania Kazimierz Dolny oczami dzieci, czyli co warto zobaczyć w miasteczku została wyłączona

W tę sobotę po Kazimierzu Dolnym będą oprowadzali mali przewodnicy – to będzie finał projektu, jaki realizowały wspólnie Muzeum Nadwiślańskie i Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu Dolnym.

15 uczniów szkoły podstawowej podjęło się wyzwania, by nauczyć się oprowadzać innych po malowniczych zakątkach nadwiślańskiego miasteczka. Podczas tego sobotniego finału każde dziecko zaprezentuje wybrany przez siebie zabytek albo miejsce, które jest interesujące pod kątem przyrodniczym. Ten niezwykły sobotni spacer przez Kazimierz Dolny, który poprowadzą mali przewodnicy, rozpocznie się o godzinie 10.00 przed spichlerzem Ulanowskich.

Około 11.30 wszyscy dotrą do biblioteki szkolnej, a tam zostaną zaprezentowane kolejne efekty podjętego projektu: przewodnik książkowy i aplikacja mobilna dla dzieci. Obie pomoce noszą tytuł „Mały przewodnik po Kazimierzu Dolnym” i zostały przygotowane właśnie na podstawie współpracy z dziećmi. W książeczce mali turyści znajdą opis najciekawszych zabytków i miejsc, a mobilna aplikacja pozwoli wziąć udział w grze miejskiej, czyli w nowoczesny sposób zwiedzić miasteczko. Te nowe przewodniki będą od jutra dostępne w kasach Muzeum Nadwiślańskiego: będą czekać na tych gości, którzy nabędą bilety rodzinne.

Cały projekt „Mały przewodnik po Kazimierzu Dolnym” został zrealizowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło zdjęć: www.mnkd.pl, Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym Facebook.