Kiedy będzie gotowy Dworzec Metropolitalny? Jest nowy termin

      Możliwość komentowania Kiedy będzie gotowy Dworzec Metropolitalny? Jest nowy termin została wyłączona

Lublin, a także wszyscy podróżni przejeżdżający przez to miasto wojewódzkie, czekają na Zintegrowane Centrum Komunikacyjne dla Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego. Niestety, data ukończenia ważnej inwestycji w południowej części miasta, nadal przesuwa się w czasie.

Lubelski Dworzec Metropolitalny ma w przyszłości obsługiwać autobusy komunikacji miejskiej, pozamiejskiej i dalekobieżnej. Jego obecność wiele zmieni w stolicy Lubelszczyzny – i w przyzwyczajeniach podróżnych. Jednak na razie stale zmienia się data ukończenia tej wielkiej inwestycji. Kolejny aneks do umowy, podpisany już przez władze miasta i wykonawcę prac, mówi o połowie maja. Wyznaczenie nowego terminu było konieczne, ponieważ poprzedni minął wraz z końcem lutego.

Na to opóźnienie miało wpływ kilka czynników. Firma, której zlecono wybudowanie nowego lubelskiego dworca musiała wykonać dodatkowe zadania, niezbędne dla poprawnej realizacji całego projektu. Jednocześnie, plac budowy udostępniano jednostkom zewnętrznym – w ramach usuwania awarii, ale też dopracowania instalacji wodnej czy grzewczej. Dodatkowo, okazało się że projekt wykonawczy potrzebuje zmian – na wniosek środowiska osób niewidomych poprawiono oznaczenia dworca.

Przypomnijmy, że ogromna inwestycja dotyczy również przebudowy pobliskiego układu komunikacyjnego, w rejonie ulic Dworcowej, Młyńskiej, 1. Maja, Pocztowej i Gazowej. Całkowita wartość projektu to prawie 340 milionów złotych, a do końca lutego zrealizowano roboty warte 210 milionów.

Źródło informacji i zdjęcia: UM w Lublinie