Tanecznym krokiem powalczą “O Pierścień Księżnej Izabeli”

      Możliwość komentowania Tanecznym krokiem powalczą “O Pierścień Księżnej Izabeli” została wyłączona

W ten weekend (4 i 5 marca) w Puławach rozegra się artystyczna rywalizacja “O Pierścień Księżnej Izabeli”. Ogólnopolski konkurs, który jest świętem tańców polskich, odbędzie się już po raz dwudziesty pierwszy.

To jedyne tego typu wydarzenie kulturalne w województwie lubelskim – i co roku przyciąga do naszego regionu miłośników tańców polskich z całego kraju. Jak zapowiada organizator, czyli Puławski Ośrodek Kultury “Dom Chemika”, tym razem do tanecznej rywalizacji stanie 121 par tanecznych z 25 ośrodków kulturalnych. Uczestnicy przyjadą między innymi z Warszawy, Poznania, Olsztyna, Białegostoku czy Gdańska.

Oczywiście mieszkańcy powiatu puławskiego będą mogli kibicować gospodarzom, czyli czternastu parom Zespołu Pieśni i Tańca “Powiśle” imienia Kazimiery Walczak. Warto zaznaczyć, że bieżący rok jest bardzo ważny dla tej formacji, ponieważ zbliża się jubileusz 70-lecia zespołu.

Żeby obejrzeć pary tańczące kujawiaka, krakowiaka, oberka czy mazura, trzeba w ten weekend zjawić się w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Puławach. Uroczyste otwarcie konkursu już w sobotę, o 16.30, z tym że pierwszy blok konkursowy ruszy już o 9.00.Niedzielne finały rozpoczną się o 10.30. O szczegółach można przeczytać TUTAJ. Wstęp na wszystkie pokazy będzie wolny.

Dla tych, którzy z różnych przyczyn nie zdołają dotrzeć w ten weekend do Puław i na miejsce wydarzenia, mamy bardzo dobrą wiadomość: konkurs będzie transmitowany online, na facebookowym profilu Puławskiego Ośrodka Kultury.

Źródło informacji i zdjęcia: POK “Dom Chemika”