“Kobiety przedsiębiorcze” odtworzą tradycyjne przepisy

      Możliwość komentowania “Kobiety przedsiębiorcze” odtworzą tradycyjne przepisy została wyłączona

Popularny konkurs, który co roku przypomina o kulturowym bogactwie (i smakach) Lubelszczyzny, wchodzi w nową fazę. Ogłoszono już zasady nowej rywalizacji, jaka czeka zaradne gospodynie.

“Kobieta gospodarna wyjątkowa” – pod takim hasłem od 2019 roku odbywały się konkursy dla Kół Gospodyń Wiejskich, organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, we współpracy z Krajową Siecią Obszarów Wiejskich. W ciągu tych czterech lat koła z różnych zakątków Lubelszczyzny promowały swoje tradycje kulinarne i sztukę ludową. A z roku na rok systematycznie rosła liczba uczestników – w poprzedniej edycji wzięło udział 356 kół, które zaprezentowały 370 potraw, 336 ciast i 164 wyroby rękodzielnicze.

W tym roku zmienia się nazwa i formula konkursu. Teraz do rywalizacji są zaproszone “kobiety przedsiębiorcze” – gospodynie, która działają na rzecz rozwoju wsi. Chodzi oczywiście o przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich i podobnych im Stowarzyszeń. Konkursowe wyzwanie to teraz przyrządzenie potrawy, która jest ściśle związana z regionem lubelskim. Ważne, żeby receptura takiego lokalnego specjału liczyła sobie przynajmniej 25 lat.

Zgłoszenia do tej edycji konkursu będą przyjmowane do końca marca. Szczegółowy regulamin, który precyzuje wszystkie założenia nowej edycji, znajdziecie TUTAJ.

Źródło informacji: UMWL; źródło zdjęcia: baza Pixabay