Kinowo i koncertowo na opolskim FILMOFFO

      Możliwość komentowania Kinowo i koncertowo na opolskim FILMOFFO została wyłączona

Wielkimi krokami zbliża się 13. edycja Festiwalu Kina Offowego FILMOFFO w Opolu Lubelskim. To jedna z najstarszych i najdłużej odbywających się tego typu imprez w kraju, prezentująca kino niezależne i muzykę alternatywną.

Dwudniowy festiwal startuje już jutro (21.02). Do konkursu kina niezależnego, który jest głównym wydarzeniem imprezy, zgłoszono w tym roku ponad 80 filmów z całej Polski. Spośród nich organizatorzy wyselekcjonowali 17 tytułów które walczyć będą o nagrodę przyznawaną przez festiwalową publiczność – statuetkę Złotego Jeża i tysiąc złotych. W konkursie pojawią się filmy fabularne, dokumentalne i jedna animacja.

FILMOFFO to także koncerty – tym razem wystąpią Rosalie i Soniamiki. W programie festiwalu znalazł się także pokaz reklam wyreżyserowanych przez uznanych twórców światowego kina, takich jak: Wes Anderson, Terrence Malick, Quentin Tarantino, Steven Spielberg czy David Lynch. Na tegorocznym FILMOFFO odbędzie się również premiera czwartego filmu grupy filmowej z Opola Lubelskiego.

Wstęp na projekcje konkursowe i wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny. Bilety na koncerty można nabyć w Opolskim Centrum Kultury. Organizatorami wydarzenia są: Gmina Opole Lubelskie, Opolskie Centrum Kultury i nieformalna grupa Sorry Film Polska.

Szczegółowe informacje TUTAJ

Nie znaleziono galerii.

(info/fot. Organizatorzy)