Kolejne kozienickie drogi zmieniają się na lepsze

      Możliwość komentowania Kolejne kozienickie drogi zmieniają się na lepsze została wyłączona

To dobre wieści dla mieszkańców niedużych miejscowości, którzy bardzo polegają na tutejszych połączeniach komunikacyjnych.

Jak informuje burmistrz Kozienic, Piotr Kozłowski, zakończono realizacje inwestycji, na które tamtejszy ratusz zdobył dofinansowania z programu “Polski Ład”. Dokonano już odbiorów technicznych dróg, które biegną przez Łaszówkę i Chinów. Jak dodaje włodarz, jeszcze w tym roku odbędą się odbiory remontów, które jeszcze trwają na terenie tej gminy.

O poprawę warunków na lokalnych drogach dba również starostwo powiatowe w Kozienicach. W tym tygodniu jego przedstawiciele uczestniczyli w uroczystym otwarciu trasy, która łączy Kozienice i Holendry Piotrkowskie. Na przebudowę tutejszego odcinka drogi powiatowej od dawna czekali mieszkańcy tutejszych sołectw – a zwłaszcza rolnicy, którzy regularnie pokonują tę drogę, żeby dotrzeć do swoich gospodarstw i upraw.

Ze względu na charakter drogi, skorzystano z dofinansowania przyznanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, zgodnie z ustawą o ochronie gruntów rolnych i leśnych. To wsparcie wyniosło aż 250 tysięcy złotych – i pokryło 40% kosztów całej inwestycji, wartej ponad 620 tysięcy. Resztę należności uregulowały władze powiatu, sięgając do swojego budżetu.

Źródło informacji i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Kozienicach; Piotr Kozłowski – Facebook