Kolejne problemy z bieżącą wodą – tym razem w gminie Wilków

      Możliwość komentowania Kolejne problemy z bieżącą wodą – tym razem w gminie Wilków została wyłączona

Wzrosła liczba mieszkańców powiatu opolskiego, którzy powinni ostrożnie korzystać z bieżącej wody. Nowe ostrzeżenie jest skierowane do niemal trzech tysięcy osób, zamieszkujących południową część gminy Wilków.

Badanie próbek pobranych z wodociągu w Lubomirce wykazało, że zostały przekroczone parametry mikrobiologiczne. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opolu Lubelskim wydał komunikat, w którym stwierdza że woda warunkowo nadaje się do użytku – powinna zostać wcześniej przegotowana, jeśli ma posłużyć osobom bardzo wrażliwym albo tym, które opiekują się niemowlętami.

To wiadomość dla około 2990 osób, które mieszkają w miejscowościach: Lubomirka, Brzozowa, Kłodnica, Szczekarków, Kępa Chotecka, Majdany, Szkuciska, Zagłoba, Rybaki, Kosiorów, Machów, Żmijowiska, Kąty, Wilków, Urządków, Wilków-Kolonia, Zarudki, Zastów Karczmiski, Zastów Polanowski, Szczekarków-Kolonia, Wrzelów-Kolonia. Zarządcy wodociągu zlecono podjęcie odpowiednich działań naprawczych.

Przypomnijmy, że podobna sytuacja od dwóch dni panuje w gminie Józefów nad Wisłą, w okolicy Idalina. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Źródło informacji: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opolu Lubelskim