Komu chce pomóc wystartować Grupa Azoty?

      Możliwość komentowania Komu chce pomóc wystartować Grupa Azoty? została wyłączona

Pasja, motywacja – są niezbędne, żeby podejmować życiowe wyzwania. Ale często na przeszkodzie do spełniania ważnych marzeń może stanąć brak środków finansowych. Temu postanowiła zaradzić jedna z największych polskich spółek.

Grupa Azoty uruchamia program sponsoringowy START – żeby wspierać dzieci i młodzież w rozwijaniu sportowych talentów. O dofinansowania w wysokości 7,5 albo nawet 20 tysięcy złotych mogą ubiegać się szkoły i kluby sportowe, które trenują młodych zawodników. Niższe dotacje będzie można wydać na sprzęt sportowy czy odzież treningową, a wyższe pozwolą opłacić działalność szkoleniową.

Zadaniem programu jest stworzenie przestrzeni “równych szans” i inwestowanie w potencjał młodych talentów. Jak podkreśla prezes zarządu Grupy Azoty, Tomasz Hinc:

Uruchamiając pierwszą edycję Programu START będziemy uczestniczyć w kształceniu przyszłych pokoleń sportowców, którzy dopiero stoją przed decyzją dotyczącą tego, czy sport będzie ich sposobem na życie. Środki finansowe trafią do podmiotów, które gwarantują wysoką jakość szkolenia w zakresie aktywności sportowej dzieci i młodzieży.

Program jest co prawda ogólnopolski, ale pierwszeństwo mają zgłoszenia z województw, w których działają główne spółki Grupy Azoty – a to dobra wiadomość między innymi dla Lubelszczyzny, lokalnych szkół i klubów. Nabór wniosków do nowego programu potrwa jeszcze do 28 listopada, czyli do najbliższego poniedziałku, a odbywa się elektronicznie. O szczegółach można przeczytać TUTAJ.

Na pierwszą edycję programu START spółka zamierza przeznaczyć pół miliona złotych – i szacuje, że zawrze około 50 umów. Wśród ambasadorów całego projektu jest między innymi Malwina Kopron – puławianka, która na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio zdobyła brązowy medal w rzucie młotem.

Źródło informacji i zdjęcia: Grupa Azoty