Wciąż naciągają na kupno węgla – ale coraz sprytniej

      Możliwość komentowania Wciąż naciągają na kupno węgla – ale coraz sprytniej została wyłączona

Internetowi oszuści nadal wykorzystują kryzys energetyczny. Podszywają się pod znane, istniejące firmy sprzedające węgiel. Przestępcy wzmacniają swoją wiarygodność, powołując się na dane renomowanych dostawców.

W taką sprytnie zastawioną pułapkę wpadł 55-letni mieszkaniec powiatu kozienickiego. Mężczyzna znalazł w sieci atrakcyjną ofertę sprzedaży węgla. W adresie strony widniało odniesienie do nazwy znanej, krajowej firmy, która zajmuje się wydobywaniem i dystrybucja tego typu opału. Przekonany, że zamawia surowiec od sprawdzonego dostawcy, 55-latek dokonał przelewu na kwotę ponad 3 tysięcy złotych.

Wkrótce na jego adres mailowy dotarły potwierdzenia złożonego zamówienia – ale pochodziły z dwóch różnych adresów. Wtedy mężczyzna zorientował się, że strona z której zamówił węgiel, jest nieaktywna. Nie udało mu się już nawiązać kontaktu ze sprzedającym, a zamówiony opał nie dotarł pod wskazany adres – dlatego 55-latek zgłosił sprawę na policję.

Oszustów szukają już mundurowi z Dęblina, bo właśnie tam szukał pomocy poszkodowany. Jednocześnie, policja apeluje do wszystkich mieszkańców regionu, którzy zawierają transakcje w Internecie: żeby uważnie weryfikowali dane osób i firm, które przedstawiają konkretne oferty sprzedażowe. Warto uważać zwłaszcza na ogłoszenia proponujące wyjątkowo niskie ceny.

Źródło informacji: KPP w Rykach