Kończą się prace na przystanku PUŁAWY MIASTO

      Możliwość komentowania Kończą się prace na przystanku PUŁAWY MIASTO została wyłączona

Pasażerowie wygodniej wsiadają do pociągów na stacji Puławy oraz na przystankach Puławy Miasto i Puławy Chemia. Wkrótce podróżni skorzystają z przystanku Puławy Azoty.

Na przystanku Puławy Miasto, od października pasażerowie korzystają z pierwszej części (krawędzi) peronu, który wyposażony jest w szeroką wiatę, ławki i gabloty informacyjne. Są udogodnienia dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się oraz ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących. Dostęp do peronu zapewnia przejście podziemne, w którym uruchamiana jest winda. Wykonawca kończy roboty przy drugiej krawędzi peronu.

Od Dęblina do Lublina ułożono już drugi tor. Inwestycja współfinansowana ze środków UE to projekt o wartości ponad 3,5 mld zł.

Na stacji Puławy kończą się roboty na kolejnym torze. Zamontowano energooszczędne oświetlenie i ustawione są ławki. Montowana jest przeszklona wiata. Budowana jest rampa dla składów towarowych. Wkrótce pociągi znów zatrzymają się na przystanku Puławy Azoty. Jest już konstrukcja nowego peronu, dostosowanego dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Kończy się wymiana torów i wzmacnianie nasypów.

Na stacji Puławy oraz na przystankach Puławy Miasto, Puławy Chemia i Puławy Azoty wszystkie perony będą dostępne tego lata.

 

(info/fot. PKP)