Konflikt dzieli mieszkańców Końskowoli

      Możliwość komentowania Konflikt dzieli mieszkańców Końskowoli została wyłączona

W sprawie odzyskania praw miejskich przez tę miejscowość debatowano już w sierpniu ubiegłego roku. Tamta sesja Rady Gminy rozpoczęła konsultacje społeczne, w których wzięło udział 35% mieszkańców. 80% z nich poparło pomysł, żeby Końskowola znów była miastem.

Ten rok przyniósł jednak sporo zmian. Rada Gminy na lutowej sesji usunęła z porządku obrad punkt pozwalający na kontynuację procedury przygotowania odpowiedniego wniosku, o nadanie statusu miasta Końskowoli. A czas na jego zgłoszenie jest do 31 marca 2021 roku. Radni “Zielonego Powiśla” i PSL-u nie popierają obecnie tych dążeń. Czy powodem są wieloletnie konflikty z wójtem, które także można było zauważyć podczas transmisji wczorajszej sesji nadzwyczajnej?

Finalizującego efektu na razie nie będzie, radni nie przyjęli porządku sesji poświęconego tylko odzyskaniu praw miejskich. Jak wskazuje wiele towarzystw związanych z Końskowolą – „teraz to radni tworzą historię, to w ich rękach leży to, czy proces przywrócenia praw miejskich Końskowoli będzie kontynuowany i dokona się sprawiedliwość dziejowa”.