Stwórz piękny, tajemniczy ogród – dla pszczół

      Możliwość komentowania Stwórz piękny, tajemniczy ogród – dla pszczół została wyłączona

Urządzając ogrody, często myślimy o tym, że to my będziemy spędzać w nich sporo czasu. Ale warto pomyśleć też o tym, żeby stworzyć tu miejsce przyjazne dla pożytecznych owadów.

Jak zaprosić pszczoły do swojego ogrodu? Wystarczy posadzić tam rośliny miododajne, umieścić domki dla owadów i poidełka z wodą. Właśnie takie zadanie stoi teraz przed mieszkańcami całej Lubelszczyzny. To z jednej strony okazja, żeby pomóc różnym zapylaczom, a z drugiej – szansa na wygranie konkursu na najładniejszy „tajemniczy ogród”.

Organizator wyzwania, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, poczeka do połowy września na zdjęcia, wideorelacje i sprawozdania z ogrodów. Jurorzy będą oceniali efekty estetyczne, ale też pomysłowość i zaangażowanie autorów aranżacji. Nagrody rzeczowe trafią do zdobywców najwyższych miejsc i wyróżnień.

 

Materiały konkursowe będzie można gromadzić do końca lata – najpierw przygotowując teren, a później obserwując skrzydlatych gości. A  już teraz trzeba zgłosić chęć uczestnictwa w konkursie – takie deklaracje należy przedstawić do 7 kwietnia. Takie zgłoszenia mogą przedstawiać również szkoły i przedszkola. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć TUTAJ.

Konkurs “Tajemniczy ogród dla pszczół i dzikich zapylaczy” jest organizowany w ramach kampanii “Lubelskie wspólnie dla pszczół”.