Koniec z kolejkami w Pionkach – czas na e-usługi

Załatwianie spraw urzędowych bez stania w kolejkach, szybkie kontaktowanie się ze żłobkami i przedszkolami i szkołami – takie udogodnienia czekają mieszkańców gminy Pionki.

Władze postanowiły zainwestować w unowocześnienie codzienności swoich mieszkańców, dlatego  zaproponują im korzystanie z e-usług. To znaczy, że elektronicznie, dzięki korzystaniu z Internetu, będzie można załatwić swoje sprawy między innymi w urzędzie miasta – wygodnie i w dowolnym czasie. W projekcie wezmą udział również pionieckie placówki oświatowe, dlatego tam również nie trzeba będzie chodzić osobiście, żeby załatwić konkretne formalności.

Żeby to wszystko udało się zrealizować, gmina musi kupić specjalne oprogramowanie, w którym będą krążyły elektroniczne dokumenty, poza tym także nowy sprzęt komputerowy i wszystkie potrzebne licencje. Planowane jest przygotowanie między innymi mobilnej aplikacji, którą będą się posługiwać mieszkańcy Pionek. Koszt całego tego projektu to ponad 2 miliony złotych, ale ponad 1 milion 600 tysięcy złotych wyłoży województwo mazowieckie. Umowę w tej sprawie już podpisano, pozostaje czekać na efekty prac.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.