Kontrabanda na terenie gminy Puławy!

      Możliwość komentowania Kontrabanda na terenie gminy Puławy! została wyłączona

Prawie 10 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli puławscy policjanci i lubelscy celnicy, którzy przeszukali dwa domy na terenie wiejskiej gminy Puławy.

W miniony wtorek (4 kwietnia) mundurowi z puławskiej komendy, którzy zajmują się przestępczością gospodarczą, połączyli siły z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Podczas wspólnie przeprowadzonej akcji, stwierdzili naruszenie przepisów karno-skarbowych i zabezpieczyli sporą kontrabandę.

W pierwszej kolejności potwierdzili swoje przypuszczenia wobec 55-latka, który produkował używki na terenie swojej posesji. W jego budynku gospodarczym znaleźli ponad 8 tysięcy sztuk papierosów i trzy maszynki do ich produkcji, a także 110 kilogramów tytoniu i urządzenie służące do krojenia go.

W tym samym dniu, w innym domu na terenie tej samej gminy, ujawniono efekty kolejnej chałupniczej produkcji nielegalnych używek. Na terenie posesji zamieszkiwanej przez 31-latkę, znaleziono kilkaset sztuk papierosów – i dwie maszynki.

Gdyby cała ta kontrabanda trafiła na rynek, Skarb Państwa poniósłby straty w wysokości prawie 75 tysięcy złotych – tylko z tytułu pominięcia podatku akcyzowego. Sumę niezapłaconego podatku VAT oszacowano na 8,5 tysiąca złotych.

Zatrzymanym osobom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, wysoka grzywna oraz utrata nielegalnego towaru. Wkrótce mieszkańcy gminy Puławy usłyszą prokuratorskie zarzuty.

Źródło informacji i zdjęcia: KPP w Puławach