KORONAWIRUS: Co się dzieje w Kazimierzu Dolnym?

      Możliwość komentowania KORONAWIRUS: Co się dzieje w Kazimierzu Dolnym? została wyłączona

Znamy także decyzje, które w związku z koronawirusem podjęto w Kazimierzu Dolnym. To zarządzenia wydane przez władze miasta, ale też inne lokalne instytucje.

Na terenie gminy zamknięto już wczoraj szkoły, przedszkola, biblioteki, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki, Centrum Informacji Turystycznej i Zespół Zamkowy. Także od wczoraj zamknięte dla gości jest Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym.

Z kolei kazimierski Urząd Miasta, podobnie jak inne urzędy w regionie, prosi żeby załatwiać sprawy telefonicznie albo elektronicznie, a na miejscu zjawiać się tylko w bardzo pilnych sprawach. Telefony do kazimierskiego ratusza to: 81 88 10 212 i 81 88 10 112, a adres e-mail: um@umkd.pl. Numery kont bankowych, na jakie można przelewać opłaty, podano na stronie internetowej Urzędu Miasta.

Poza tym, wczoraj wszedł w życie także bezwzględny zakaz przebywania na terenie kazimierskich jednostek OSP – osoby postronne, a zwłaszcza takie, które zauważają u siebie objawy infekcji, pod żadnym pozorem nie mogą wchodzić do budynków Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie kazimierskiej gminy. Dotyczy to także strażaków, którzy nie biorą udziału w akcjach gaśniczych. Najważniejsze, żeby do budynków nie wchodziły osoby, które kontaktowały się z tymi potencjalnie zarażonymi.