PILNE! Nowa rola PUŁAWSKIEGO SZPITALA!!! Będzie przyjmował tylko zakażonych KORONAWIRUSEM

      Możliwość komentowania PILNE! Nowa rola PUŁAWSKIEGO SZPITALA!!! Będzie przyjmował tylko zakażonych KORONAWIRUSEM została wyłączona

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski przedstawił informacje o przekształceniu przynajmniej jednego szpitala wojewódzkiego na tzw. jednoimienny. W przypadku województwa lubelskiego będzie to szpital w Puławach.

Informację potwierdził dzisiaj wojewoda lubelski Lech Sprawka. Teraz zadaniem szpitala będzie przyjmowanie wyłącznie chorych na COVID-19. Dotychczasowi pacjenci będą przenoszeni do innych placówek medycznych w regionie. Pacjenci, których stan zdrowia jest stabilny będą wypisywani do domów.

W najbliższym tygodniu najpewniej wzrośnie potrzeba hospitalizowania osób z podejrzeniem koronawirusa i tych z potwierdzonym zakażeniem.

Na przyjmowanie chorych z Puław przygotowują się pozostałe szpitale powiatowe, które w tym przypadku nie są przewidziane jako zakaźne.

Plan pełnego przekształcenia został opracowany z dyrektorem szpitala w Puławach Piotrem Rybakiem. Nowa rola szpitala w pełnej gotowości rozpocznie się w najbliższy poniedziałek. Przygotowania już się rozpoczęły. Wprowadzono m.in. całkowity zakaz przyjmowania pacjentów “niezakaźnych”.