KORONAWIRUS: NESTLE POLSKA pomaga!

      Możliwość komentowania KORONAWIRUS: NESTLE POLSKA pomaga! została wyłączona

Czysta, bezpieczna butelkowana woda przyda się teraz wszystkim – a o to, żeby mieli jej pod dostatkiem ci, którzy codziennie wypełniają swoje obowiązki, dbając o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców regionu, zadba znany koncern spożywczy.

“Obecna sytuacja epidemiczna stawia wiele wyzwań przed nami wszystkimi. Niektóre grupy społeczne, takie jak pacjenci szpitali, osoby pracujące w służbie zdrowia, samotne czy poddane kwarantannie, ludzie starsi, chorzy czy wymagający opieki potrzebują teraz szczególnego wsparcia.” – tymi słowami rozpoczyna się list do Wiesława Pardyki, burmistrza Nałęczowa, wystosowany przez Artura Młotka, Dyrektora Operacyjnego Nestle Polska, właściciela marki Nałęczowianka.

Firma do tej pory podjęła działania, które mają ograniczyć problemy z dostępem do czystej i bezpiecznej wody pitnej dla wspomnianych grup osób. W tej chwili dostarczyli już 80 ton swojej wody do szpitali zakaźnych i banków żywności w całej Polsce, w tym do puławskiego szpitala i Banku Żywności w Lublinie.

Jednak wsparcie lokalnej społeczności w Nałęczowie i okolicach jest dla nich także bardzo ważne. Zapasy wody zostały przekazane także do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nałęczowie, Sanatorium Uzdrowiskowego Ciche Wąwozy, Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, Hospicjum Dla Dzieci im. Małego Księcia oraz do Domu Dziecka w Przybysławicach.

Ze wspomnianymi odbiorcami firma pozostaje w stałym kontakcie, by na bieżąco badać zapotrzebowanie i na nie odpowiadać. Nałęczowianka nie poprzestaje na tych działaniach, ciągle szuka instytucji, którym ich pomoc okaże się niezbędna. Dzięki tak wspaniałym akcjom, wspólnie, damy radę!