KORONAWIRUS: Władze Zwolenia pomagają!

      Możliwość komentowania KORONAWIRUS: Władze Zwolenia pomagają! została wyłączona

Środki do dezynfekcji i ochrony osobistej to rzeczy, których w czasie pandemii nie powinno brakować – zwłaszcza w ośrodkach medycznych czy w wyposażeniu innych służb ratowniczych.

Niestety takie sytuacje się zdarzają – i dlatego tym bardziej cieszy fakt, że kolejne władze samorządowe w naszym regionie dbają o to, żeby takie braki uzupełniać. Do placówek zwoleńskiej służby zdrowia trafiły maseczki ochronne, dostarczone przez władze gminy i powiatu – mają posłużyć i pracownikom, i pacjentom przychodni.

Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima pamiętał także o strażakach-ochotnikach: jak podkreślił, podczas każdej interwencji narażają się na zarażenie korona wirusem, dlatego również powinni być dobrze zabezpieczeni. Władze gminy przekazały lokalnym jednostkom OSP maseczki i rękawiczki ochronne, gogle przeciwodpryskowe i kombinezony ochronne, a także płyny do dezynfekcji – do odkażania nie tylko rąk, ale też powierzchni. Takie środki ochrony dostali strażacy-ochotnicy ze Zwolenia, Zielonki Nowej i Jasieńca Soleckiego.

Źródło zdjęcia: www,zwolen.pl