Kozienickie hospicjum czeka na wielkie zmiany

      Możliwość komentowania Kozienickie hospicjum czeka na wielkie zmiany została wyłączona

Wczoraj (26 lipca) wmurowano kamień węgielny pod nową, stacjonarną siedzibę i podpisano akt erekcyjny. To ważny dzień dla Stowarzyszenia Kozienickie Hospicjum im. Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej w Kozienicach.

Prace budowlane ruszą niedługo przy dawnej szkole w Kociołkach – bo to właśnie ten budynek przejdzie transformację i rozbudowę. Takie plany w kwietniu tego roku poparła kozienicka Rada Miasta, dopełniając niezbędnych formalności i podpisując potrzebne dokumenty.

Cały projekt ma poparcie wielu mieszkańców, a nawet związanych z regionem parlamentarzystów. To także spełnienie wielkiego marzenia pracowników hospicjum, którzy działają w gminie od 2018 roku, ale nie mają do dyspozycji własnej siedziby. Jak dotąd, pielęgniarki, wolontariusze, rehabilitanci i kapłani odwiedzają osoby ciężko chore i niepełnosprawne w ich domach.

Pozyskanie budynku, w którym będzie można zorganizować pawilon opieki długoterminowej to od dłuższego czasu priorytet dla kozienickiego hospicjum. Władze samorządowe zaproponowały, żeby nie budować nowego gmachu od podstaw, tylko przebudować istniejący – ten, w którym kiedyś działała szkoła w Kociołkach. Dostosowanie go do nowych zadań ma kosztować 2,5 miliona złotych i może potrwać do końca 2022 roku.