Kradli ubrania z galerii! Jak ominęli zabezpieczenia?!

      Możliwość komentowania Kradli ubrania z galerii! Jak ominęli zabezpieczenia?! została wyłączona

Do nietypowej sytuacji doszło ostatnio w lubelskiej dzielnicy Majdanek. Jeden z mieszkańców zauważył dwóch mężczyzn, którzy do zaparkowanego w krzakach auta pakowali dziwnie wyglądające torby.

Podejrzewał, że mogą w nich być kradzione ubrania, dlatego postanowił zawiadomić policję. Na miejscu, lubelscy funkcjonariusze tylko to potwierdzili. Znaleźli nowe ubrania z metkami kilku sklepów z pobliskiej galerii handlowej, część łupów miała jeszcze klipsy zabezpieczające przed kradzieżą.

Jak zatem złodzieje wyszli ze sklepów niezauważeni? Przygotowali torbę, wyłożoną wewnątrz aluminium. Przy jej pomocy skutecznie omijali zabezpieczenia na bramkach w poszczególnych sklepach. Wstępna wartość odzyskanych ubrań to blisko 1500 zł.

Mundurowi zatrzymali obu mężczyzn w wieku 42 i 22 lat – mieszkańców Radomia. Obaj noc spędzili w policyjnej celi. Policjanci zabezpieczają monitoringi i sprawdzają, czy ci złodzieje nie mają na swoim koncie więcej takich przestępstw. Sprawcy niebawem usłyszą zarzuty kradzieży, a grozi im do 5 lat więzienia.