Kto teraz kieruje muzealnym oddziałem w Janowcu?

      Możliwość komentowania Kto teraz kieruje muzealnym oddziałem w Janowcu? została wyłączona

W janowieckim oddziale Muzeum Nadwiślańskiego kierownicze obowiązki objęła dziś osoba, którą wyłoniono podczas niedawnego naboru.

Dorota Szczuka – to historyk sztuki, która kształciła się na Uniwersytecie Jagiellońskim i Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Należy do Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków, a jako licencjonowany przewodnik turystyczny może oprowadzać turystów po obszarze obejmującym Kazimierz Dolny, Puławy, Nałęczów i Janowiec.

To również animator kultury, turystyki i działań promocyjnych w naszym regionie. Od 2009 roku współpracowała z samorządem Kazimierza Dolnego, inicjując i realizując wiele projektów, między innymi z ramienia Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki. Pomagała w tworzeniu Muzeum Koguta czy Centrum Informacji Turystycznej w Kazimierzu Dolnym, a także koordynowała organizację wielu wydarzeń kulturalnych, na czele z festiwalem Dwa Brzegi.

Prywatnie od kilku lat mieszka w Nasiłowie w gminie Janowiec. W wolnym czasie zajmuje się też twórczością artystyczną wykonując rzeźby i instalacje ze starego drewna.

Źródło informacji i zdjęcia: MNKD