Porozmawiają o pszczołach – podczas jubileuszowej konferencji

      Możliwość komentowania Porozmawiają o pszczołach – podczas jubileuszowej konferencji została wyłączona

Pszczoły – to niepozorne owady, od których bardzo wiele zależy. Jutro i pojutrze o tych fascynujących stworzeniach będą rozmawiać ci, którzy wiedzą o nich najwięcej.

W ciągu dwóch najbliższych dni (14 i 15 marca) w Puławach odbędzie się jubileuszowa, 60. Naukowa Konferencja Pszczelarska. Prawie 150 naukowców, doktorantów, studentów i pszczelarzy praktyków spotka się w sali wykładowej Weterynaryjnego Centrum Kształcenia Podyplomowego, przy Państwowym Instytucie Weterynaryjnym – Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach.

Tego typu spotkania są organizowane co roku – zawsze gromadzą najwybitniejszych specjalistów z z zakresu pszczelarstwa i pszczelnictwa z całej Polski (a nawet z zagranicy). Tym razem znawcy wezmą udział w siedmiu sesjach plenarnych, dyskutując o wielu aspektach hodowli pszczół. Będzie mowa zarówno o biologii i genetyce tych owadów, jak też o chorobach i szkodnikach, jakie im dokuczają. Poruszone zostaną również tematy związane z gospodarką pasieczną i produktami pszczelimi – znajdzie się również miejsce na dywagacje o innych owadach zapylających.

Organizatorami wydarzenia są Instytut Ogrodnictwa – Państwowy Instytut Badawczy, Zakład Pszczelnictwa w Puławach oraz Pszczelnicze Towarzystwo Naukowe. Na konferencję zaproszono również przedstawicieli firm działających w branży pszczelarskiej – jak tłumaczą twórcy spotkania, ma to pozwolić na połączenie naukowej teorii z praktyką.

Źródło informacji: Zakład Pszczelnictwa w Puławach; źródło zdjęcia: baza Pixabay