Kto wykona kolejne inteligentne przejścia dla pieszych w Puławach?

      Możliwość komentowania Kto wykona kolejne inteligentne przejścia dla pieszych w Puławach? została wyłączona

Odpowiedź na to pytanie chce poznać puławski Zarząd Dróg Miejskich, który czeka właśnie na zgłoszenia zainteresowanych firm.

Dodatkowo oznakowane i dodatkowo oświetlone będą dwa przejścia na osiedlu Wróblewskiego – w miejscach, które wskazali sami mieszkańcy naszego miasta, to kolejne zadanie realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. W inteligentne przejście zmieni się to na ulicy Skłodowskiej, tuż obok przychodni SP ZOZ, a także to na ulicy Wróblewskiego, między przystankiem MZK a rondem Powstańców Styczniowych.

To znaczy, że przy tutejszych zebrach pojawi się doświetlenie w postaci lamp LED, punktowe elementy odblaskowe i czujnik ruchu, który uruchomi światła, gdy na pasy wejdzie pieszy. Przy każdym przejściu będzie stał znak drogowy D-6, także podświetlony lampami LED. Wszystkie te zabezpieczenia sprawią, że piesi będą mogli czuć się bezpieczniej, korzystając z tych przejść po zmroku – bo będą lepiej widoczni dla kierowców.

Przetarg, który wyłoni wykonawcę tych ważnych prac, zakończy się w najbliższy czwartek. Wszystko wskazuje więc na to, że wkrótce całe zadanie nabierze realnych kształtów – a my będziemy jeszcze wracać do tego tematu.

Źródło zdjęcia: UM w Puławach