Rusz w drogę śladami noblistki i historii gminy!

      Możliwość komentowania Rusz w drogę śladami noblistki i historii gminy! została wyłączona

Różnymi drogami, nie tylko asfaltowymi, ale też leśnymi i polnymi, przejadą w tę sobotę (20 czerwca) uczestnicy 3. Rodzinnego Rajdu Rowerowego, na który zaprasza wójt gminy Gniewoszów.

Rowerzyści przejadą „śladami rodzin Skłodowskich i Boguskich”, a to znaczy że odwiedzą miejsca związane z polską noblistką, Marią Curie-Skłodowską, a także te zakątki gminy Gniewoszów, które mają do opowiedzenia ciekawe historie z przeszłości. Uczestnicy pokonają dystans około 30 kilometrów, przejadą kolejno przez: Zdunków, Zwolę, Marianów, Markowolę, Kajetanów, Kowalę, Opatkowice, Podmieście, Regów Stary i Regów Nowy. Uroki wyprawy to jednak nie wszystko, co na nich czeka na malowniczej trasie, bo w trakcie wycieczki będą na nich czekały także specjalne niespodzianki.

Zgłoszenia przyjmuje Urząd Gminy Gniewoszów, jeszcze do tego czwartku (18 czerwca) – ale warto się pospieszyć, bo ilość miejsc jest ograniczona. Udział w krajoznawczej i rekreacyjnej wycieczce będzie  kosztował każdego uczestnika 5 zł. Pełny regulamin, ze szczegółowymi informacjami na temat rajdu, zamieszcza na swojej stronie internetowej Urząd Gminy Gniewoszów, wystarczy kliknąć TUTAJ.

Źródło plakatu: UG Gniewoszów; źródło zdjęcia głównego: eBike Shed Ltd.