Ten konkurs jeszcze poczeka na twoje zgłoszenie!

      Możliwość komentowania Ten konkurs jeszcze poczeka na twoje zgłoszenie! została wyłączona

Uzdolnieni artystycznie mieszkańcy Dęblina mogą jeszcze dołączyć do II. Dęblińskiego Konkursu Artystycznego Dla Dorosłych. 

Wydłużono termin składania gotowych prac – czas jest jeszcze do najbliższego piątku, czyli 19 czerwca. Przypomnijmy, że ten konkurs ma bardzo szeroki zasięg, bo mogą się do niego zgłaszać osoby, które zajmują się malarstwem, grafiką albo rzeźbą, ale też fotografią czy artystycznym rękodziełem. Można przedstawić także talenty literackie, czyli autorskie utwory prozatorskie albo poetyckie.

Temu twórczemu wyzwaniu po raz drugi oficjalnie patronuje burmistrz miasta. Z kolei mentorem, który powinien ukierunkować twórcze pomysły jest polski filozof Roman Ingarden. Obmyślając swoje zgłoszenie, trzeba koniecznie pamiętać o temacie konkursu, a brzmi on „Człowiek i czas”: chodzi o to, żeby w artystyczny sposób zinterpretować i przedstawić właśnie takie zagadnienie. Pomocą może służyć podpowiedź, że według słynnego filozofa, wszystko co ulega wpływowi czasu, istnieje realnie.

Każdą gotową pracę trzeba do tego piątku (19 czerwca) przynieść albo przesłać pocztą do Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie. Szczegółowych informacji na temat regulaminu konkursu można szukać na stronie internetowej dęblińskiego MDK.