Które grzyby zbierać, a których nie? Dowiesz się jutro

      Możliwość komentowania Które grzyby zbierać, a których nie? Dowiesz się jutro została wyłączona

Sezon grzybobrania już w pełni – chętnie wybieramy się na specjalne wycieczki do pobliskich lasów. Ale wcześniej warto się upewnić, że na pewno wiemy, czego szukać – bo nie każdy grzyb jaki znajdziemy w leśnym runie, będzie mógł się stać smacznym i pożywnym posiłkiem.

Opolski sanepid tradycyjnie przychodzi z pomocą mniej doświadczonym grzybiarzom. Jak co roku, zaprasza na specjalną wystawę, która przedstawi najpopularniejsze gatunki – te, na które można natrafić w lasach naszego regionu. Do obejrzenia będą świeże grzyby – te jadalne, te niejadalne i trujące. Wystawa odbędzie się w siedzibie opolskiej stacji, przy ulicy Puławskiej, w tę środę (12 października) – i potrwa od 9.00 do 14.00. Wstęp będzie bezpłatny.

Dodajmy, że grzybiarze mogą odwiedzać Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Opolu Lubelskim codziennie. Od poniedziałku do piątku, między 14.00 a 15.00, dyżuruje tu klasyfikator grzybów świeżych, któremu można pokazać swoje leśne zbiory. Specjalista przypomina, że do oceny należy przynosić całe owocniki – kapelusz i trzon.

Źródło informacji: PSSE w Opolu Lubelskim