Którędy pobiegnie obwodnica Zwolenia?

      Możliwość komentowania Którędy pobiegnie obwodnica Zwolenia? została wyłączona

Kolejne miasta w naszym regionie czekają na to, by z taką pomocą odciążyć drogi krajowe i uwolnić centra od nadmiaru spalin i kolejek aut. W tym gronie jest także Zwoleń.

Właśnie ruszyła druga akcja informacyjna, dotycząca projektowania obwodnicy Zwolenia. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która na razie zastanawia się, którędy wytyczyć nową trasę, przedstawiła trzy proponowane warianty – i do 30 września poczeka na opinie mieszkańców i włodarzy lokalnych samorządów.

To wirtualne konsultacje – plany opublikowano na dedykowanej tej inwestycji stronie internetowej. Uwagi można przesyłać pocztą elektroniczną albo wypełniając specjalny Formularz Opinii.

Obwodnica Zwolenia powstanie w ciągu drogi krajowej nr 79 – dwa z proponowanych wariantów otaczają miasto od zachodu, a jeden od wschodu. Będzie to droga klasy GP, czyli główna droga o ruchu przyspieszonym. Ma liczyć około dziewięciu kilometrów.

Projektanci dbają o to, żeby dobrze wkomponowała się w krajobraz regionu, współgrała z istniejącymi zabudowaniami, a także z planowaną niedaleko obwodnicą Lipska czy trasą S-12, która ma połączyć Puławy i Radom.