Lubelscy TERYTORIALSI szkolą się pod okiem komandosów

      Możliwość komentowania Lubelscy TERYTORIALSI szkolą się pod okiem komandosów została wyłączona

Od ponad miesiąca żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej szkolą się z medycyny pola walki pod okiem byłych operatorów Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca, specjalistów medycyny pola walki i absolwentów elitarnych kursów medyków sił specjalnych w USA.

Instruktorzy przeszkolą w sumie ponad stu Terytorialsów i podchorążych. Mł. chor. Łukasz Sikora „Sikor” i st. sierż. Krzysztof Pluta „Wir” na własny wniosek zostali przywróceni do okresowej służby wojskowej, aby dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z Terytorialsami.

W ramach operacji „Odporna Wiosna” byli komandosi wzmacniają żołnierzy z zakresu medycyny pola walki oraz najnowszych trendów w opiece przedszpitalnej. 8 maja to także ostatni dzień szkolenia 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie – jednym z najnowocześniejszych ośrodków tego typu w Europie. Dzięki dobrej współpracy mogą w jeszcze bardziej realny sposób poznawać tajniki ratownictwa medycznego.

Warto dodać że, to nie pierwsze wspólnie organizowane ćwiczenia CSM i Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Z tymi kompetencjami żołnierze WOT będą mogli efektywniej działać w zakresie pomocy przedmedycznej, wspierając i odciążając personel medyczny, który zaangażowany jest w intensywną walkę z koronawirusem

 

(info/fot. 2LBOT)