Ogłoszenie zniknęło, a pieniądze przepadły!

      Możliwość komentowania Ogłoszenie zniknęło, a pieniądze przepadły! została wyłączona

W ostatnim czasie, nasze życie w znacznym stopniu przeniosło się do Internetu. Wielu pracowników, jeśli ma taką możliwość, woli realizować swoje zadania zdalnie. Wprowadzane obostrzenia dotyczące handlu, także przeniosły część naszych konsumpcyjnych wyborów do sieci.

Na tę sytuację zareagowało wiele firm z naszego regionu, które swoje “stacjonarne” oferty przeniosły do Internetu. Jednak nie tylko one postanowiły wykorzystać obecnie panujące trendy.

Do komendy w Puławach wpłynęło zgłoszenie o oszustwie dokonanym za pośrednictwem Internetu. Mieszkaniec miasta, na popularnym portalu ogłoszeniowym znalazł ofertę sprzedaży samochodu. Warunkiem zakupu było dokonanie wpłaty zaliczki.

Po wymianie wiadomości ze sprzedającym, puławianin wpłacił na wskazane konto 2 tysiące złotych. Zaraz po tym kontakt ze sprzedającym się urwał, a ogłoszenie o sprzedaży samochodu zniknęło. Zniknęły też wpłacone pieniądze… Teraz nieuczciwego sprzedawcy poszukują Policjanci.

Kolejny raz apelujemy o ostrożność i dokładne sprawdzenie profilu sprzedającego, a także rozważenie bardziej bezpiecznych form płatności.

 

(fot. pixabay.com)