Lublin zaprojektuje na nowo sieć komunikacji miejskiej

      Możliwość komentowania Lublin zaprojektuje na nowo sieć komunikacji miejskiej została wyłączona

Lubelską komunikację miejską czekają wielkie zmiany. Trzeba na nowo rozplanować siatkę połączeń autobusowych, węzłów przesiadkowych i przystanków.

Wszystko musi być dostosowane do obecności nowego Dworca Metropolitalnego, który już w połowie przyszłego roku stanie się centralnym węzłem przesiadkowym. Ale zmiany są potrzebne również dlatego, że w Lublinie przybywa nowych osiedli, które powinny mieć dobre połączenia z centrum miasta. Poza tym, w taborze autobusów miejskich pojawiają się pojazdy elektryczne, które muszą regularnie zajeżdżać na stacje ładowania.

Projektowanie nowej sieci potrwa przez dwa lata. Wczoraj (21 października) władze miasta rozpoczęły pierwszy etap tego zadania: publiczną dyskusję z mieszkańcami. Każdy może zgłosić własne propozycje, na przykład poprzez ankietę zamieszczoną na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego. W planie są także konsultacje z kierowcami autobusów i trolejbusów, radami dzielnic, a nawet z pobliskimi gminami.

Nowa sieć komunikacyjna Lublina ma zaczynać działać na początku 2023 roku. O szczegółach tego wielkiego przedsięwzięcia można więcej przeczytać TUTAJ.