PORADY EKSPERTA: Racjonalnie i oszczędnie… Gospodarujmy ciepłem w naszych mieszkaniach! (ISTA POLSKA)

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA: Racjonalnie i oszczędnie… Gospodarujmy ciepłem w naszych mieszkaniach! (ISTA POLSKA) została wyłączona

Sezon grzewczy już trwa, a opomiarowanie mieszkań jest konieczne, aby nie tylko rozliczać indywidualnie koszty ciepła i płacić wyłącznie za własną eksploatację, lecz również chronić planetę. Nasi Goście – Maciej Sosnowski oraz Marek Milczanowski – przedstawiciele ISTA POLSKA wyjaśnili, dlaczego są to tak ważne kwestie i co wyróżnia tę firmę spośród innych dystrybutorów.

Opomiarowanie mieszkań daje wymierne efekty i pozwala zaoszczędzić od 20 do 40% zużycia ciepła. Jednak wiele mieszkań nie jest wyposażonych w podzielniki, bo pokutują wciąż pewne mity, że po opomiarowaniu wzrosną koszty lub będzie zimno w lokalach mieszkalnych. Tymczasem korzyści są wieloaspektowe – nie tylko dla użytkowników, ale przede wszystkim dla planety. Racjonalnym gospodarowaniem energią cieplną, trzeba się nauczyć – przekonują Eksperci – korzystając w odpowiedni sposób z podzielników…

 

W tej części zapoznaliśmy Słuchaczy z przepisami regulującymi obrót ciepłem, czyli ustawą – Prawo Energetyczne, której nowelizacja nakłada na zarządców spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych pewne obowiązki w zakresie rozliczania, informowania oraz monitorowania energii cieplnej. Wprowadzone zmiany odpowiadają polityce klimatycznej, są też zgodne z kierunkiem działania wielu państw w Unii Europejskiej.

 

Ustawa – Prawo Energetyczne weszła w życie w maju tego roku. Zmiany w jej obrębie mają sprawić, że użytkownicy zaoszczędzą, a do atmosfery będzie emitowana mniejsza ilość dwutlenku węgla. Najważniejsza jednak w kwestii dystrybucji i gospodarowania ciepłem jest edukacja i świadomość, jak zarządzać pewnymi zasobami…a firma oferuje takie wparcie, prowadząc dla zarządców i użytkowników portale informacyjne.