Masz gorączkę? Nie wejdziesz tutaj

      Możliwość komentowania Masz gorączkę? Nie wejdziesz tutaj została wyłączona

Do niezbędnego minimum powinniśmy ograniczyć wizyty w Urzędzie Miasta Puławy i w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Od przyszłego poniedziałku (16 marca) nie będzie można swobodnie poruszać się po budynku puławskiego Urzędu Miasta. Otwarte będzie jedynie główne wejście od ul. Lubelskiej. Interesanci będą przechodzili kontrolę sanitarno-epidemiologiczną.Stan zdrowia i wstępne badanie przeprowadzi strażnik miejski, wyposażony w strój ochronny i elektroniczny termometr. Osoby przeziębione lub z gorączką zostaną poproszone o opuszczenie budynku.Ci, którzy przejdą wstępne badanie, będą musieli zatrzymać się tuż przy wejściu. Tam zorganizowane zostanie tymczasowe Biuro Obsługi Interesanta.

W przypadku konieczności załatwienia spraw urzędowych, rekomendowane jest korzystanie z możliwości ich załatwienia drogą elektroniczną bądź telefoniczną. Prezydent Paweł Maj sugeruje także dokonywanie opłat poprzez bankowość elektroniczną.

Osoby starsze powinny przebywać w miejscach publicznych tylko wtedy, kiedy jest to naprawdę konieczne. Prezydent przypomina też o stosowaniu się do wszystkich zaleceń służb sanitarnych i medycznych.