Poszukiwacz skarbów zatrzymany!

      Możliwość komentowania Poszukiwacz skarbów zatrzymany! została wyłączona

Dość nietypowe zdarzenie odnotowali lubelscy kryminalni. Zatrzymali 35-latka z Poniatowej, po tym jak znaleźli w jego mieszkaniu bardzo interesującą kolekcję przedmiotów.

Stare monety, guziki carskich mundurów, a nawet grot, który według inspektora ochrony zabytków pamięta czasy średniowiecza – takie rzeczy mężczyzna znalazł podczas prywatnych poszukiwań, z pomocą wykrywacza metalu. Postanowił je zatrzymać, a zgromadzoną kolekcją chwalił się w internecie. Wszystkie zabytkowe drobiazgi, w tym średniowieczny grot i monety z 17stego, 19stego i 20stego wieku, wśród nich szelągi Jana Kazimierza, mają status zabytków archeologicznych.

Każdy, kto prowadzi takie poszukiwania, musi mieć zezwolenie, na określony czas i obszar, od wojewódzkiego konserwatora zabytków. Z kolei znalezione przedmioty powinny trafić do odpowiednich instytucji.

35-latek odpowie teraz za nielegalne wykopaliska i przywłaszczenie dóbr, które należą do Skarbu Państwa. Grożą mu za to nawet 3 lata pozbawienia wolności. Ale i to nie wszystko, bo znaleziono u niego także susz konopi, a mężczyzna przyznał się tez do posiadania narkotyków, więc i za to przestępstwo odpowie.

 

Nie znaleziono galerii.

Źródło zdjęć: KPP w Opolu Lubelskim