Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych – już w ten weekend!

      Możliwość komentowania Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych – już w ten weekend! została wyłączona

Najbliższy weekend (17-19 września) upłynie w Puławach i w regionie pod znakiem jubileuszowej, dziesiątej edycji tego wydarzenia. W ciągu trzech dni w naszym regionie wystąpi 11 orkiestr z Polski i Ukrainy.

Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych to artystyczna impreza, która co roku przypomina o tym, jak różnorodny jest świat muzyki. Udowadnia, jak wielkie przeboje muzyki rozrywkowej albo znane kompozycje z muzyki klasycznej zabrzmią w zaskakujących aranżacjach. Dla instrumentalistów to inspirujące spotkanie, okazja do zabawy i uczenia się nowych rzeczy, także wymiany doświadczeń. Natomiast dla publiczności to zapadające w pamięć widowiska, pełne nie tylko dźwięków muzyki, ale też popisów tańczących mażoretek.

W ciągu swojej 10-letniej historii Festiwal zdobył wielu wiernych miłośników. Ci widzowie na pewno rozpoznają charakterystyczne punkty programu: takie, jak na przykład inauguracyjne koncerty plenerowe na puławskim Skwerze Niepodległości (w nadchodzące piątkowe popołudnie). Można też oczywiście szykować się już na wieńczącą całe wydarzenie, niedzielną Galę Finałową, która tradycyjnie odbędzie się na puławskim stadionie i połączy wszystkie orkiestry we wspólnym występie – wykonaniu Marsza Puławy.

 

Jednak wcześniej muzycznych popisów będzie można posłuchać nie tylko w Puławach: uczestnicy wystąpią też w Kazimierzu Dolnym, Janowcu, Żyrzynie, Nałęczowie, Wąwolnicy i w Dąbrowicy niedaleko Jastkowa. Dźwięki instrumentów dętych będzie można usłyszeć między innymi w lokalnych kościołach, ale też na przykład na statku kursującym po Wiśle. Szczegółowy harmonogram wszystkich koncertów jest zamieszczony na plakacie informacyjnym.

Tegorocznymi sponsorami Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych są Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A oraz Fundacja LOTTO. Głównym partnerem wydarzenia jest Miasto Puławy, a pozostałymi Powiat Puławski i Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie”. Patronat honorowy przyjęli Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, Starosta Puławski Danuta Smaga i Prezydent Miasta Puławy Paweł Maj.

Źródło zdjęcia: Festiwal Orkiestr Dętych – Facebook