Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze otrzymały dotacje na dalszą działalność

      Możliwość komentowania Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze otrzymały dotacje na dalszą działalność została wyłączona

Gdy dzieje się coś złego, przydaje się każda pomoc. Ale równie ważne jest zapobieganie sytuacjom kryzysowym, na przykład poprzez przypominanie zasad bezpieczeństwa – i właśnie taką działalność bezinteresownie podejmują członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Dzisiejszego przedpołudnia (7 listopada) w Rykach doceniono zaangażowanie młodych ludzi, którzy popularyzują tematykę ochrony przeciwpożarowej i na miarę własnych możliwości pomagają lokalnym jednostkom OSP, podejmując wyznaczone im zadania. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, działające na terenie powiatu ryckiego, otrzymały dotacje celowe, które pozwolą im na przeprowadzenie wielu ważnych zakupów. To środki na zdobycie potrzebnego sprzętu (na przykład teleinformatycznego) czy umundurowania.

Uroczystą zbiórkę zorganizowano w komendzie PSP w Rykach. Promesy na dotacje celowe wręczali komendanci straży pożarnej, posłowie na Sejm RP i przedstawiciele władz powiatowych. Odebrali je natomiast przedstawiciele jednostek ochotniczych z ryckich miejscowości: Bobrowniki, Brzeziny, Czernic, Gęsia Wólka, Kłoczew, Leopoldów, Nowodwór, Przykwa, Ryki, Sierskowola, Stara Rokitnia, Stare Zadybie, Stary Bazanów, Swaty i Trzcianki.

Podczas tej samej uroczystości wręczono podobne promesy drużynom młodzieżowym z powiatu łukowskiego. W sumie, wśród dzisiejszych beneficjentów było 27 drużyn. Wartość całego tego finansowego wsparcia, które pochodzi z ogólnej rezerwy budżetowej, to prawie 155 tysięcy złotych. Dodajmy, że w skali całego kraju jest to aż 25 milionów złotych.

Jednocześnie, tego dnia ryckiej komendzie powiatowej PSP przekazano również tor przeszkód dla jednostek Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, zakupionego przez lokalne samorządy. W ich imieniu przekazania dokonał starosta rycki i zarazem prezes Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Rykach, Dariusz Szczygielski.

Źródło informacji: PSP w Rykach