Można oczekiwać kolejnej “Sobótki nad Wieprzem”

      Możliwość komentowania Można oczekiwać kolejnej “Sobótki nad Wieprzem” została wyłączona

W czasie epidemii, gdy branża kulturalna ponownie musiała zwolnić tempo, podwójnie cieszą dobre wieści, które pozwalają snuć ciekawe plany na przyszłość.

EtnoPolska to specjalny program Narodowego Centrum Kultury, który ma pomóc w pielęgnowaniu polskiego folkloru. Ta pomoc ma wymiar finansowy – co roku lokalnym ośrodkom kultury rozdawane są dotacje na konkretne przedsięwzięcia.

W ubiegłym roku takie wsparcie trafiło do puławskiego Domu Chemika i pomogło kupić nowe stroje ludowe dla tancerzy z Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle”. Natomiast w tegorocznym rozdaniu poszczęściło się Miejsko-Gminnemu Centrum Kultury w Rykach. Tutaj trafią 22 tysiące złotych – te środki pozwolą zorganizować Festiwal Kultury Ludowej „Sobótka nad Wieprzem”. Warto zaznaczyć, że podczas ubiegłorocznej edycji, na scenie można było podziwiać właśnie artystów z puławskiego “Powiśla”.

Na razie beneficjenci cieszą się sukcesem – a gdy tylko przedstawią konkretne plany związane z planowanym festiwalem, na pewno o tym poinformujemy.

Źródło zdjęcia: MGCK w Rykach – Facebook