Muzeum w Kozłówce otwiera drzwi – zajrzyj do środka!

      Możliwość komentowania Muzeum w Kozłówce otwiera drzwi – zajrzyj do środka! została wyłączona

Ten, kto nie miał jeszcze okazji odwiedzić pałacu w Kozłówce, w tym miesiącu ma kilka okazji, żeby nadrobić te zaległości z nawiązką. A najbliższa sposobność jest naprawdę wyjątkowa.

W tę niedzielę (6 listopada) muzeum szeroko otworzy drzwi dla gości – przez pięć godzin, między 10.00 a 15.00, każdy chętny będzie mógł bez biletu wejść do pałacu i dokładnie obejrzeć wszystkie jego zakamarki. Będzie można myszkować po pałacowych salonach, kaplicy, powozowni i po Galerii Sztuki Socrealizmu. Wszędzie napotka się damy i kawalerów w dawnych strojach, którzy również będą się przechadzać po wnętrzach.

Dzień Drzwi Otwartych jest organizowany z okazji 78. urodzin tej instytucji. Założono je w 1946 roku – i było wówczas pierwszym muzeum zorganizowanym na ziemiach wyzwolonych spod okupacji niemieckiej.

Natomiast miłośnicy historycznych ciekawostek i mocniejszych wrażeń powinni zapamiętać datę 17 listopada – na trzeci czwartek tego miesiąca zaplanowano “Zwiedzanie z duchami”. Gościom, którzy zechcą po zmroku zwiedzić rezydencję, wyjdą na spotkanie duchy, które opowiedzą różne legendy związane z pałacem i pobliskim regionem.

Dodajmy, że muzeum w Kozłówce bierze udział w kampanii przygotowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną – dlatego w przedostatni i ostatni weekend miesiąca (18-20, 25-27 listopada) karnet normalny będzie do zdobycia z 50% rabatem. O szczegółach wszystkich przygotowywanych atrakcji można przeczytać TUTAJ.

Źródło informacji i zdjęcia: Muzeum Zamoyskich w Kozłówce