Muzeum Zamoyskich w Kozłówce jest gotowe na nowe wyzwania

      Możliwość komentowania Muzeum Zamoyskich w Kozłówce jest gotowe na nowe wyzwania została wyłączona

Instytucja, która działa od 1946 roku, zaczyna właśnie kolejny rozdział swojej historii. Nowe wyzwania podejmie tam, gdzie przez kilka ostatnich lat trwały prace remontowo-konserwatorskie.

Ostatnie zabytkowe zabudowania zespołu pałacowo-parkowego w Kozłówce przeszły już rewitalizację i zostały przystosowane do pełnienia nowych funkcji. Podczas wczorajszej (19 czerwca) konferencji prasowej przedstawiono efekty prac, jakie przeprowadzono w dwóch oficynach, stajni i teatralni. Nowa aranżacja zaskoczy wkrótce również gości muzeum socrealizmu.

Modernizacja na terenie Muzeum Zamoyskich pochłonęła 40 milionów złotych – ale to ważna inwestycja w przyszłość. Po remoncie zwiększyła się powierzchnia użytkowa całej placówki – a dyrekcja zapowiada poszerzenie oferty turystycznej – o treści związane między innymi z dawną kulturą ziemiańską. Kozłówka ma przyciągać turystów koncertami, spektaklami teatralnymi i nowymi lekcjami muzealnymi.

W czterech wyremontowanych obiektach, które liczą sobie ponad 2 tysiące metrów kwadratowych, powstało już 8 nowych ekspozycji – zamontowano tam 125 plansz muzealnych, 28 aplikacji multimedialnych i 3 gry interaktywne. Odnowione zabudowania pałacowe zostaną otwarte dla publiczności 4 lipca.

Źródło informacji i zdjęcia: Muzeum Zamoyskich w Kozłówce