Kolejna wysłużona droga zmieni się na lepsze

      Możliwość komentowania Kolejna wysłużona droga zmieni się na lepsze została wyłączona

Po latach wytrwałego służenia kierowcom, droga biegnąca przez północną część gminy Zwoleń potrzebuje modernizacji – żeby nadal można było nią bezpiecznie podróżować.

„Jest potrzeba, jest działanie” – taką zasadę wyznają władze gminy Zwoleń, dlatego ogłaszają już kolejny remont drogowy. W ubiegłym tygodniu burmistrz Arkadiusz Sulima podpisał umowę w sprawie przebudowy półkilometrowego odcinka, biegnącego przez miejscowość Strykowice Górne.

Sami mieszkańcy zgłaszali włodarzom potrzebę przebudowy tej drogi, ponieważ stan techniczny jezdni jest bardzo zły. Główne problemy to spękania, ubytki i brak bezpiecznych poboczy. To wszystko zostanie wkrótce naprawione. Wykonawca stworzy nową podbudowę, położy nową nawierzchnię asfaltową i wzbogaci drogę o odwodnienie. W planach jest także wyrównanie zjazdów do posesji. Roboty budowlane właśnie ruszają i mają potrwać do końca września.

Wartość prac wynosi ponad pół miliona złotych, ale niemal połowę tej kwoty pokryje zewnętrzna dotacja, pozyskana z budżetu samorządu województwa mazowieckiego.

Źródło informacji: UM w Zwoleniu