W co zainwestują w 2023 roku władze województwa lubelskiego?

      Możliwość komentowania W co zainwestują w 2023 roku władze województwa lubelskiego? została wyłączona

Radni sejmiku województwa lubelskiego przyjęli budżet na nadchodzący, 2023 rok. Zarówno dochody, jak i wydatki zamkną się w kwocie jednego miliarda sześciuset milionów złotych – budżet będzie więc zrównoważony i rekordowy.

Wydatki, jakie podejmą władze Lubelszczyzny, wiążą się między innymi z utrzymaniem administracji publicznej, jednostek oświaty i kultury, ze wspieraniem lokalnych przedsiębiorców i rolników. Jednak znacznie większa suma zostanie przekazana na inwestycje.

Zadania inwestycyjne, które zostaną podjęte w 2023 roku, pochłoną 722 milionów złotych – przy czym aż 561 milionów pomoże wyremontować drogi wojewódzkie. Trzy duże projekty zostaną podjęte na terenie naszego regionu:

  • rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 830, na odcinku Płouszowice-Nałęczów – chodzi o przebudowę trasy, która pomoże dotrzeć do Lublina od strony nowej obwodnicy Nałęczowa
  • budowa trasy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 801, biegnącej przez Dęblin – tam ma pojawić się nowa trasa, wraz z nowym mostem na rzece Wieprz
  • budowa kładki pieszo-rowerowej, która połączy dwa brzegi Wisły, na wysokości Kazimierza Dolnego i Janowca.

Ponad 50 milionów złotych województwo przeznaczy na zadania związane z ochroną zdrowia. Aż cztery projekty mają doczekać się realizacji w samym Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Chodzi między innymi o stworzenie systemu zabiegowo-anestezjologicznego, zwiększenie efektywności działania Oddziału Toksykologiczno-Kardiologicznego czy podniesienie jakości usług informatycznych na terenie placówki.

Więcej na temat budżetowych planów województwa lubelskiego na rok 2023 znajdziecie TUTAJ.

Źródło informacji: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego