Była kuchnia – a będzie pogotowie i poradnia ortopedyczna

      Możliwość komentowania Była kuchnia – a będzie pogotowie i poradnia ortopedyczna została wyłączona

W Zwoleniu zakończył się kolejny remont na terenie szpitala powiatowego. Budynek, w którym dawniej mieściła się kuchnia, przeszedł gruntowną modernizację i teraz będą z niego korzystać pracownicy pogotowia i poradni ortopedycznej.

Gmach, w którym przez ostatnie miesiące wiele się zmieniło, jest połączony z główną częścią szpitala i z pracownią diagnostyki rentgenowskiej, dlatego powinien dobrze służyć i personelowi, i pacjentom. Ma już nowy układ pomieszczeń, zlikwidowano bariery architektoniczne, wymieniono instalacje (wodną, kanalizacyjną, grzewczą, elektryczną, sygnalizację i alarm pożaru oraz sieć strukturalną LAN) i na nowo wykończono wnętrza.

Zmiany objęły również najbliższy teren – przed wejściem umieszczono pochylnię dla osób niepełnosprawnych, która pomoże wjechać do wnętrza wózkiem inwalidzkim. Zadbano także, by do drzwi wejściowych prowadziła komfortowa droga: położono nową nawierzchnię na drodze dojazdowej i przebudowano chodnik, kładąc kostkę brukową. Budynek zyskał też zupełnie nowe wejście (od strony północno-wschodniej), z którego będą korzystać ratownicy medyczni.

Kompleksowy remont był wart prawie milion złotych. Ponad połowę tej kwoty pokryła jednak dotacja, pozyskana od władz województwa mazowieckiego – w ramach instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju Mazowsza.

Źródło informacji: Starostwo Powiatowe w Zwoleniu