Opolski ratusz będzie bardziej przyjazny dla osób niepełnosprawnych

      Możliwość komentowania Opolski ratusz będzie bardziej przyjazny dla osób niepełnosprawnych została wyłączona

Wizyty w urzędach – kojarzą się z oczekiwaniem na swoją kolej wśród innych interesantów albo z poszukiwaniem właściwego pokoju. Oczywiście, taka perspektywa jest znacznie bardziej skomplikowana dla kogoś, kto nie jest w pełni sprawny.

Załatwianie spraw urzędowych już wkrótce będzie łatwiejsze dla niepełnosprawnych mieszkańców Opola Lubelskiego. Wnętrze Urzędu Miasta zostanie dostosowane do ich potrzeb, a koszty wprowadzenia potrzebnych zmian pokryje specjalne dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Gmina Opole Lubelskie otrzymała grant w wysokości 100 tysięcy złotych, w ramach projektu “Dostępny samorząd”. Wczoraj (19 grudnia) burmistrz Sławomir Plis otrzymał symboliczny czek od prezesa Funduszu, Krzysztofa Michałkiewicza.

Całe zadanie będzie podzielone na trzy części, ponieważ dostępność ratusza ma się się poprawić na trzech płaszczyznach: architektonicznej, cyfrowej i komunikacyjno-informacyjnej.

W budynku mają pojawić się między innymi pasy uwagi, maty bezpieczeństwa, urządzenia lektorskie czy pętle indukcyjne. W planach jest także przygotowanie projektu dostępności architektonicznej gmachu ratusza. Zmiany mają się dać zauważyć również na stronach internetowych opolskiego samorządu, z których korzystają przecież także te osoby, które ze względu na swój stan zdrowia mają szczególne potrzeby.

Źródło informacji i zdjęcia: UM w Opolu Lubelskim