Nadchodzą Dni Janowca!

      Możliwość komentowania Nadchodzą Dni Janowca! została wyłączona

Na zachodnim brzegu Wisły nadchodzący weekend, a zwłaszcza niedziela (9 lipca), minie pod znakiem świętowania Dni Janowca. Ta doroczna impreza pozwala mieszkańcom i turystom wspólnie spędzić czas w miłej atmosferze.


Do wspólnej zabawy przy muzyce tradycyjnie zachęcają władze gminy, lokalny ośrodek kultury oraz Muzeum Nadwiślańskie – ponieważ plenerowa impreza odbywa się w janowieckim parku zamkowym.

Tradycyjnie, sygnał do rozpoczęcia pełnego wrażeń popołudnia da hejnał Janowca, który zabrzmi punktualnie o godzinie 12.00. Na plenerowej scenie wystąpi wielu muzycznych gości. Można spodziewać się zarówno muzyki jazzowej czy rockowej, jak też występów na ludową nutę, a także brzmienia idealne do tanecznej zabawy pod gołym niebem. Z kolei lokalna grupa teatralna wystawi przed zebraną publicznością “Legendę o Czarnej Damie”.

Zabawie w parku będą sprzyjać smakołyki ze strefy gastronomicznej oraz atrakcje przygotowane specjalnie dla dzieci: dmuchańce, strefa animacji czy okazja do konnych przejażdżek na grzbietach kucyków. O szczegółach informuje plakat, zamieszczony na facebookowym profilu Gminnego Ośrodka Kultury w Janowcu.

Źródło informacji i zdjęcia: Dom Kultury w Janowcu